Victoria's Secret melekleri bu yılbaşı yine TLC ekranlarında göz kamaştıracak. İşte yılın en çok ses getiren moda ve eğlence olayı Victoria's Secret Fashion Show'a dair tüm detaylar...

Melekler şehri: Şanghay

Victoria's Secret melekleri ilk kez Çin'de gerçekleşecek olan defile için Şanghay'dalar. Adriana Lima, Alessandra Ambrosio, Behati Prinsloo, Candice Swanepoel, Lily Aldridge ve Elsa Hosk bu yıl Victoria's Secret Fashion Show podyumunu inletecek meleklerden bazıları. 

18-11/19/victoriassecretfs2017sahnearkasi.jpg
Instagram @alessandraambrosio

Victoria's Secret Fashion Show tarihinde ilk kez bir Türk modeli ağırlıyor

Victoria Secret Fashion Show'un kırmızı halısı Pink Carpet'ta bu yıl ilk kez bir Türk model yürüyecek. Dünyaca ünlü modellerle birlikte pembe halıda yürüyecek olan Tülin Şahin, Şanghay'daki maceralarını Instagram hesabından paylaşıyor. 

18-11/19/victoriassecretfs2017tulinsahin.jpg
Instagram @tulinsahinofficial

Podyumun favori isimlerinden Gigi Hadid ise bu yıl Victoria's Secret Fashion Show'a katılamayacağını duyurdu. Geçtiğimiz aylarda paylaştığı bir fotoğraf ile Çin sosyal medyasında tepki çeken Gigi Hadid'in, ülkeye girmesine izin verilmediği tahmin ediliyor. Kardeşi Bella Hadid ise bu yıl yine podyumda olacak. 

Vizesi reddedildiği için son anda programdan çıkan bir diğer isim ise Katy Perry oldu. Sanatçının 2015 yılındaki bir konserinde giydiği ayçiçek tasarımı kostümüyle Tayvan'daki Çin karşıtı propogandayı desteklemiş olması nedeniyle ülkeye girişi reddedildi. 

Moda, fantezi ve eğlenceyi birleştiren gecede meleklere eşlik edecek olan sanatçılar ise ünlü müzisyen Harry Styles, Grammy ödüllü Miguel, Tony ödüllü Broadway sanatçısı Leslie Odom Jr. ve Çin'in pop ikonu Jane Zhang.

Şovun en önemli parçası: Fantasy Bra

18-11/19/victoriassecretfs2017fantasybra.jpgVictoria's Secret

Moda ve sanatı buluşturan tasarımları izleyeceğimiz defilenin yıldız parçası ise  elmas, safir ve yakut işlemelerden oluşan, 2 milyon dolar değerindeki Champagne Nights Fantasy Bra. Brezilyalı model Lais Riberio'nun taşıyacağı sütyen Mouwad imzası taşıyor. 

Alessandra Ambrosio son kez podyumda...

Victoria's Secret podyumunda ilk kez yürümesinin üzerinden 17 yıl geçti ama o hiç yaşlanmadı! Brezilyalı model Alessandra Ambrosio bu yıl son kez Victoria's Secret Fashion Show'da yürüyeceğini açıkladı. 

 

Backstage ... at the best show on earth #vsfashionshow #Shanghai @timuremek

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

Victoria's Secret Fashion Show öncesi biraz nostalji almaz mısınız? 

Victoria's Secret FS, 1995'ten bugüne az yol kat etmedi; yalnızca iki kameranın çekim yaptığı ve henüz kimsenin dev kanatlar takmadığı sıradan bir defileden, gerçek bir sansasyona dönüşen Victoria's Secret Fashion Show'un 20 küsur yıllık tarihinden en unutulmaz anlar bu foto-galeride.

Melekleri ilk kez podyumda gördüğümüz 1995 yılından bu yana Victoria’s Secret Fashion Show az yol kat etmedi. Bu yılbaşı gecesi melekler TLC ekranlarında göz kamaştıracak. Ama öncesinde nostaljik bir yolculuğa çıkalım dedik ve Victoria’s Secret Fashion Show’un 20 yılını derledik.

Son yıllarda Victoria's Secret Fashion Show'da görmeye alışık olduğumuz iç çamaşırlarına kıyasla, 1996'da meleklerin kostümleri çok daha mütevaziydi demek yerinde olur diye düşünüyoruz.

Sene 1997... Karşınızda Naomi Campbell ve yılın yıldız parçası: Dracula sabahlığı.

Bu takımdan anlayabileceğimiz üzere 1998 yılında kadın iç çamaşırı modasında rahatlık ön plandaydı. Böyle bir kombinle bu kadar çekici görünmeyi başaran isim ise elbette Tyra Banks…

1999’da seyircilerin üzerinden peri tozu(??) saçan melekler uçmuştu…

Ve 2000… Milenyumda podyumun yıldızı tartışmasız Gisele’di.

Seyircilerin üzerinde uçan melekler konsepti belli ki beğenilmiş… 2001’de yine tavandan iplerle asılan modeller ve çok fazla sim görüyoruz.

2002 yılında PETA üyeleri podyumda protesto gerçekleştirmişti…

Leopar desenlerinden, zebra çizgilerine 2003’ü hayvan baskıları ile hatırlayacağız.

Victoria's Secret'ın genç koleksiyonu PINK'in ilk yüzü 2004 yılında Alessandra Ambrosio oldu.

2004 yılının PINK melekleri…

2005’te Tyra ve asası…

2006 muhtemelen VS fashion show tarihinin en beyaz yılıydı.

2007 yılında dev bir kar tanesine dönüşen Heidi Klum’u hatırladık mı?

Bir sonraki yıl ise dev bir fiyonk olarak Heidi Klum yine göz kamaştırmıştı.

2009’da şişme balonlardan oluşan kostümleriyle yürüyen meleklerin cesaretlerine hayran olmuştuk.

2010 yılında melekler çok güçlüydü!

2011’de Nicki Minaj’ın performansını söylemezsek olmaz…

Ve tabii ki 2012’de Rihanna!

2013, Victoria’s Secret’ta emoji senesiydi…

Victori's Secret Fashion Show’un en unutulmaz anlarından biri daha: Taylor Swift ve Karlie Closs 2014 podyumunda...

2015'te Kendall Jenner ve Gigi Hadid birlikte podyumdaydılar...