-Bol su için

Su içmek için susamayı beklemeyin. Günlük su tüketiminizi azalttığınızda cildinizin kuruduğunu gözlemleyebilirsiniz. Göz altlarında ise koyu halkalar oluşmaya başlar. Hiçbir efor harcamadan sadece su içerek daha genç görünmek için ilk adımı atabilirsiniz.

10 adımda 10 yaş genç 

-Nemlendirici kullanın

Yeterli su tüketmemenin cildi kuruttuğunu öğrendik. Eğer bu alışkanlığınızı iyi bir nemlendirici ile de desteklerseniz farkı gözlerinizle görebileceksiniz. Nemlendirici kremler mucizeler yaratarak var olan kırışıklıkları yok etmez ancak vücudunuzdaki suyu tutmaya yardımcı olur. Bu sayede ince kırışıklıkların görünümü azalır. En iyi sonuçlar için güneş koruyuculu ve yaşlanma karşıtı ürünleri tercih edebilirsiniz.

10 günde 10 yıl genç

-Egzersizi ihmal etmeyin

Düzenli egzersizle kaslarınızı güçlendirebilirsiniz. Spor yapmak sizi sadece genç hissettirmez, kromozomlarınızdaki yaşlanma sürecini yavaşlatır. Kromozomların ucunda bulunan ve yaşlandıkça kısalan telomerler, spor yaptıkça uzar. Kısacası düzenli egzersizle birkaç yıl geriye gitmek mümkün.

10 günde 10 yıl genç

-Sağlıklı beslenin

Günlük beslenme rutininize Omega-3 yönünden zengin gıdaları eklemeyi unutmayın. Omega-3’ün faydalı yağları cildinizin yapısını güçlendirir hatta sizi güneşin zararları etkilerinden dahi korur. İlerleyen yaşla birlikte vücuttaki kolajen üretimi de azalır. Cildi genç, esnek ve sağlıklı gösteren kolajen üretimini desteklemek için C vitaminli gıdaları da tüketmeyi unutmayın.

10 günde 10 yıl genç

-Uykunuzu alın

Uyku vücudunuzu iyileştirir. Düzenli bir uykuyla kendinizi birçok sağlık sorunlarından korursunuz. Uyku sırasında birçok hücremiz yenilenir. Eğer kötü ve kalitesiz bir uyku düzeniniz varsa bu süreç asla kendini tamamlayamaz ve olduğunuzdan daha yaşlı göstermeye başlarsınız.

10 günde 10 yıl genç 

-Göz altlarına müdahale

Göz altı bölgemizdeki deri bir hayli incedir. Uykusuzluk, susuzluk, genetik özellikler bu gölgede koyu halkaların ya da morlukların oluşmasına neden olabilir. Eğer yeteri uyku alamıyorsanız kendinize uygun bir kapatıcı kullanarak bu halkaları yok edebilirsiniz.

10 günde 10 yıl genç

-Şekeri azaltın hatta bırakın

Akne başta olmak üzere birçok cilt sorunu ile şeker arasında güçlü bir bağ vardır. Şeker aynı zamanda ciltteki enflamasyonu arttırarak cildinizin esnekliğini sağlayan kolajen üretimini durdurur. 

10 günde 10 yıl genç

-Kıyafetlerinizi elden geçirin

Size iyi gelen ve renkleri ve stilleri belirleyin. Dolabınıza ekleyeceğiniz birkaç yeni parça ile enerjinizi yükseltmeniz mümkün.

10 günde 10 yıl genç

-Doğru duruşa önem verin

Doğru duruş hayatımızın her noktasını etkiler. Duruş bozuklukları baş ağrılarına, boyun ve sırt ağrılarına sebep olabilir. Postürünüzü düzelterek genç hissetmeye içinizden başlayın, kas ve omurga sağlığınızı uzun yıllar koruyun. Bu konuda detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsin.

10 günde 10 yıl genç 

-Makyah rutininizi değiştirin

Daha açık tonları tercih edin. Küçük makyaj hileleri ile yüzünü daha genç gösterebilirsiniz. Örneğin, allığınızı elmacık kemiğinizin en üst noktasından sürmeye başlayın ve dairesel hareketlerle devam edin. Likit eyeliner yerine kalem eyeliner’ları tercih edin.

10 günde 10 yıl genç

-En etkileyici dönüşüm hikayeleri için ise buraya tıklamayı unutma!