Meghan Markle'ın uyması gereken 7 garip kural

Bir düşes kolay yetişmiyor. Hollywood kariyerine veda ederek kraliyet ailesine giren Meghan Markle için bu geçiş hiç kolay olmadı. İşte Meghan Markle'ın uyması gereken kraliyet kuralları...

1. Her zaman Kate Middleton’ın arkasında durmak zorunda

Her ne kadar Kate de Meghan gibi soylu bir aileden gelmese de, İngiltere tahtının ikinci sıradaki varisiyle evli olduğu için aile içi hiyerarşide Meghan’dan bir adım önde yürüyor. Bu nedenle resmi törenlerde Meghan Markle’ın, Kate Middleton’ın bir adım arkasında durması gerekiyor. Ayrıca bir odaya girerken yine Harry’yi takip etmesi gerekiyor.

 

2. Selfie yok, sosyal medya yasak

Hollywood yıldızından İngiliz kraliyetine transfer olarak kariyerine veda eden Meghan Markle, eski hayatından kalan alışkanlıklara da veda etmek zorunda kaldı. Bir ünlü olarak en çok karşılaştığı selfie ve imza isteklerine artık kraliyet kuralları gereği hayır demek zorunda. Sosyal medyayı da aktif kullanan, hatta kişisel blog sayfasını yöneten Markle tüm bu ayrıcalıklara veda etti.

 

3. Koyu ojelere elveda

Bir iddiaya göre Kraliçe Elizabeth, koyu oje sürülmesini onaylamıyor, daha açık tonların kullanılmasını istiyor. Ancak hem Kate Middleton’ın hem de Meghan Markle’ın bu kuralı deldiğine şahit olduk.

 

4. Dolaplarda mini etek detoksu

Muhterem Kraliçe’nin bir diğer rahatsızlığı ise mini etekler... Aile üyelerinin mini etek giymesi hoş karşılanmıyor, istenmiyor, yasaklanıyor. Ayrıca etek ve elbiselerinin altında her zaman ten rengi çorap giymek zorundalar.

 

5. “Sana o bacaklarını topla dedim”

Kraliyet değil sanki hanımefendilik okulu.  Ojeydi, etekti derken sıra oturup kalkmaya geldi. Sıradaki yasağımız ise düşeslerin kesinlikle bacak bacak üstüne atarken görüntülenmemesi, özellikle Kraliçe ile birlikteyken. Kate Middleton bu işte artık ustalaştı. Ancak Markle zaman zaman bu kuralı unutuyor gibi...

 

6. İstediği yere oturamaz

Kraliyet ailesinin resmi etkinliklerinde Meghan Markle istediği yere oturamıyor. Daima eşi Prens Harry’nin yanında oturmak zorunda.

 

7. Yemek için Kraliçe’yi beklemek zorunda

Eğer Kraliçe’nin de katılacağı bir yemek planı varsa, Markle ilk lokmasını almadan önce Kraliçe’yi beklemeli. Kraliçe yemeğini bitirirse tüm masa yemeğini bitirmek zorunda. Herkese afiyet olsun!

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam