Meghan Markle ve Prenses Diana'nın 6 ortak özelliği

1. Basında çıkan haberler

Meghan Markle da Prenses Diana gibi gazetelerin attığı manşetlerin kurbanı oldu. Her an magazin muhabirleri tarafından takip edilen Prenses Diana’nın gelini Markle da basında yer alan acımasız eleştirilerin hedefinde oldu.

2. Eltilerin savaşı

Meghan ve Kate arasındaki gerginlik iddiaları Kraliyet Ailesi için bir ilk değil. 80’lerde Prens Charles’ın kardeşinin eşi Sarah Ferguson ve Prenses Diana arasındaki rekabet iddiaları gazete manşetlerinden düşmüyordu.

3. Sosyal hizmetler

Halkın prensesi olarak anılan Diana, hayatının büyük bir bölümünü sosyal hizmetlere adadı. AIDS’in görmezden gelindiği bir dönemde hastalarla bir araya geldi. Meghan Markle ise cinsiyet eşitliğini ön plana çıkaran projelerde yer alıyor.

4. Kural yıkanlar

Meghan ve Harry Invictus Games sırasında ilk kez kameralara yakalanmıştı. Meghan’ın bu sırada giydiği yırtık kot pantolonu, salaş beyaz gömleği saray ahalisini bir hayli paniğe sürüklemiş olmalı. Söz konusu Meghan olunca resmi bir saray üyesi olduktan sonra da kuralları delmeye devam etti. Omzu açık elbiseler, koyu renk ojeler, yanlış tuttuğu çantalar ve dahası... Belki de Meghan’ın ilham kaynağı Diana’dır. Prenses de cesur kıyafet seçimleri ile dikkat çekiyordu. Çocuklarını McDonalds’a  götürüyor, özel okula gitmelerini istemiyordu.

5. Parçalanmış ailelerin çocukları

Prenses Diana ve Meghan Markle, küçük yaşta ailelerinin boşanmasına şahit oldu. Diana’nın ailesi 7 yaşındayken, Meghan’ın ailesi 2 yaşındayken ayrıldı.

6. Kısa süreli flört dönemi

Diana da Meghan da Kraliyet Ailesi’ne katılmadan önce müstakbel kocaları ile kısa süreli flört dönemi geçirdiler. Harry ve Meghan 2016 yazında tanışıp bir yıl içinde nişanlandıklarını duyurdu. 1980 yazında ilişkileri başlayan Diana ve Charles ise Şubat 1981’de nişanlandıklarını duyurmuştu.

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam