Kraliyet düğünlerinden göz alıcı taçların hikayesi

Masalsı bir kraliyet düğününün gelinlik kadar en çok merak edilen parçası paha biçilemez, ihtişamlı ve Kraliçe'nin koleksiyonundan gelen taçlarıdır. Gözlerinizi ışıltıya hazırlayın, kraliyet taçları geliyor!

Kate Middleton

Kate Middleton'ın tacı 1936 yılında Cartier tarafından yapıldı. Elizabeth'in babası Kral olmadan önce eşine hediye etmişti. Bu paha biçilemez parça 1944'te Kraliçe Elizabeth'e 18. doğum günü hediyesi olarak verildi.

Kraliçe Elizabeth

1947'de dünya evine giren Kraliçe Elizabeth, anneannesi olan Kraliçe Mary'nin sivri uçlu ihtişamlı tacını kullandı. Taçtaki pırlantalar aslen bir gerdanlıktan alındı. Bu pırlanta gerdanlık ise Mary'ye Kraliçe Victoria tarafından hediye edilmişti. Adeta nesilden nesile aktarılan tarihi bir parça...

Meghan Markle

Sussex Düşesi düğün gününde Kraliçe Mary'ye ait pırlanta tacı tercih etti. Mary, 1932'de özel olarak yaptırmıştı. Tacın ortasındaki parça ayrılarak broş olarak da kullanılabiliyor. Mary bu tacı 1953'te torunu Elizabeth'e hediye etti. Bir iddiaya göre Meghan düğün gününde başka bir tac kullanmak istemiş, Elizabeth'in izin vermemesi ile Harry ve Kraliçe'nin arasının bozulduğu belirtilmişti.

Prenses Diana

Diana, Elizabeth'in koleksiyonundan bir taç ödünç almak yerine geleneği bozarak kendi ailesine ait bir parçayla masalsı düğününde boy gösterdi. Gümüş ve altın iskelet üzerinde pırlantalar yer alıyor. Tacın üzerindeki çiçek şekilleri var. 

Prenses Margaret

Elizabeth'in skandallarıyla ünlü kız kardeşi Prenses Margaret, Poltimore tacını tercih etti. Tacın adı sahibi Leydi Poltimore olan Florence Bampfylde'den geliyor. Ünlü mücevher tasarımcısı Garrard tarafından 1870'te yapıldı. Prenses Margaret ise 1959'da bir açık artırmada tacı satın aldı. 

Prenses Eugenie

Prenses bu özel gününde gözleriyle uyumlu yakut Kokoshnik tacını kullandı. Tacın 1919'da yapıldığı biliniyor. 1942'de Elizabeth'in annesine verildi ardından Elizabeth'in koleksiyonuna geçti. 

Sarah Ferguson

Tahtın verisi Charles'ın kardeşi Prens Andrew 1986'da Sarah Ferguson ile evlendi. Sarah, Westminster Abbey'de gerçekleşen törende tacını ilk olarak çiçeklerle örttü. Nikahın ardından Kraliçe Elizabeth ve Prens Phillip'in hediyesi olan "York Tacı" ortaya çıktı. 

Sophie Helen Rhys-Jones (Wessex Kontesi)

Sophie, Kraliçe'nin en küçük oğlu Prens Edward ile dünya evine girdi. Sophie düğün gününde daha önce hiç görülmemiş  tacıyla herkesi şaşırttı. Bu özel tacın Kraliçe'nin özel koleksiyonundan olduğu düşünülüyor. Hatta Kraliçe Victoria'ya ait olduğu iddialar arasında. Taçta yer alan parçalar istendiği zaman ayrılabiliyor.

Autumn Phillips

Prenses Anne'in oğluyla evlenen Autumn, düğününde Anne'den ödünç aldığı tacı kullandı. Bu ışıltılı taç Prenses Anne'e 1974'te hediye edilmişti.

Prenses Anne

Prenses Anne de annesinin anısını yaşatarak Kraliçe Elizabeth'in düğün tacını bu özel gününde kullandı. 

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam