Kraliyet bebeği Archie hakkında bilmeniz gerekenler

Prens mi? Yoksa Lord mu? Bir gün tahta geçme şansı var mı? Prens Harry ve Meghan Markle'ın ilk çocukları, kraliyetin en küçük üyesi Archie'yi neler bekliyor hep beraber heyecanla izliyoruz.

O bir prens değil

Archie’nin kuzenleri George ya da Charlotte gibi Prens unvanı olmayacak. Dük ve Düşeş unvanları taşıyan anne babasının ardından otomatik olarak prens unvanını alamıyor. Saray da bu konuda açıklama yaparak Archie’nin şimdilik sadece Master Archie olarak anılacağını teyit etti. Harry ve Meghan prens unvanı için dedesi Charles’ın tahta geçmesini bekledikleri ön görülüyor.

Tahtın kaçıncı sıradaki varisi?

Archie’nin kraliyet tahtı için pek bir iddiası yok. Zaten şu an 7’nci sırada yer alıyor. Prens Charles, kuzenleri Prens George ve Louis ve Prenses Charlotte, Archie’nin önünde yer alıyor.

Nerede doğdu?

Doğum öncesi Meghan Markle’ın evde doğum yapacağı konuşuluyordu. Ancak bu iddialar gerçekleşmedi ve Düşes’in hastanede doğum yaptığı açıklandı.

ABD pasaportuna başvurabilir

Los Angeles doğumlu Meghan Markle, dilerse Archie için ABD pasaportu başvurusu yapabilir. Hatta isterse ABD vatandaşı da olabilir. Ancak İngiltere doğumlu olduğu için belli bir süre ABD’de yaşaması şart… Eğer Archie için pasaport başvurusu yapılırsa, çift pasaport taşıyan ilk kraliyet üyesi olacak.

Velayeti kime ait?

Eski bir kurala göre Archie’nin şu anki velayeti Kraliçe Elizabeth’te görünüyor. Eğer ileride Prens Harry ve Meghan Markle boşanırsa velayet kraliyet ailesinde olacak. Markle’ın özellikle çocuğuyla seyahatleri için izin alması gerekecek.

Kraliyet Bebeği Hikayesi 9 Kasım'da TLC'de! Kaçıranlar için bölüm tlctv.com.tr'de olacak.

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam