Dr. Nowzaradan'ı bile çileden çıkaran 10 hasta

Ağır Yaşamlar'ın gelmiş geçmiş en söz dinlemeyen hastaları ile tanışmaya hazır mısınız? Pamuk kalpli, kadife yürekli doktorumuz Nowzaradan'ı bile isyan ettiren hastaların hikayelerini dinliyoruz.

Penny Saeger

Penny Saeger ile Ağır Yaşamlar’ın 2. sezonunda tanıştık. 46 yaşında yatağa bağlı yaşayan Penny, hayatını geri kazanabilmek için Dr. Now’a başvurmaya karar vermişti. Bölümün başında ameliyat onayı alabilmek için 20 kilo vermeyi başaran Penny, ameliyatı sonrası şaşırtıcı bir şekilde tekrar kilo aldı! Ağır Yaşamlar: Şimdi Ne Yapıyorlar? bölümünde sağlığının iyiye gittiğini iddia eden Penny ile Dr. Now kesinlikle aynı fikirde değildi. Dr. Now, yemek bağımlısı olan Penny’nin gerçekleri kabullenmeyerek hayal dünyasında yaşadığını düşünüyor.

Schenee Murry

İki kez düşük yapan Schenee Murry, gençken kuzeninin de cinsel istismarına uğramış. Travmalarının sonucu yemek bağımlılığı başlayan Schenee, hayatını ve kilolarını yeniden kontrol altına almak için Dr. Now’a başvurdu. Ancak Dr. Now’ın diyetine asla uymadığı gibi sık sık “su içsem bile yarıyor” bahanesini öne sürdü ve ameliyat onayını almayı başaramadı. Duygusal travmaları ile yüzleşmekten kaçınan Schenee, hastaneye kaçak bir şekilde pizza söylemeyi de başarmıştı. Son olarak hastane yatağında bir yemek yeme yarışması yaptığı videosunu sosyal medyadan paylaşmıştı. Bölümünü buraya tıklayarak izleyebilirsin. 

James

Ağır Yaşamlar’ın bazı hastaları kiloları nedeniyle tamamen yatağa bağlı yaşıyor. 5. Sezon kahramanlarından James de onlardan biriydi… Neredeyse 400 kiloyu bulan ve çok ağır çocukluk travmaları atlatan James, hikayesiyle izleyenlerin kalbini tam yumuşatırken aniden bencil ve manipülatif yüzünü göstermekten çekinmedi. Kendine bakması için kızını okula göndermeyen James, kalp hastası babasını kendi ameliyatı için ikinci kez evini ipotek ettirmeyi ikna etti. Ailesinin tüm çabalarına rağmen James değişmeyi reddetti. Kız arkadaşının hastaneye gizlice yemek getirmesinin ardından Dr. Nowzaradan sosyal güvenlik yetkililerine ihbarda bulundu.

Lee

Kilo verme süreçlerinde hastanede tanışarak birlikte olmaya başlayan Lee ve Rena ile Ağır Yaşamlar’ın 6. sezonunda tanışmıştık. Lee’nin öfke nöbetleri hem sözel hem de fiziksel boyuta ulaşınca Dr. Now çareyi Lee’yi terapiye yollamakta bulmuştu. Ancak bu girişim de Lee’yi dizginleyemedi. Yakın zamanda evlenme planları yapan çiftten ayrılık haberi geldi. Lee’nin evli bir kadınla Rena’yı aldattığı iddia ediliyor.

Angela Johns

Angela Johns ile tanışın: Ağır Yaşamlar’ın gelmiş geçmiş en zor hastalarından biri… Gençliğinde cinsel istismara uğrayan Angela, aynı zamanda bir uyuşturucu bağımlısı hatta hapishane geçmişi bile var. Travmalarının sonucu mutluluğu yemekte bulan Angela 300 kilonun üzerinde. Her ne kadar Dr. Now’a kendi rızası ile başvursa da Angela, diyet programının başlamasıyla kendini kaybetmeye başladı. Dr. Now’ın kendini cezalandırdığını iddia eden Angela’nın aynı zamanda hala uyuşturucu kullandığı ortaya çıktı. 24 kilo verdikten sonra uyuşturucu kullanmaya hala devam eden Angela sonunda Dr. Now’ın büyük ültimatomu ile yüz yüze geldi. Ya rehabilitasyon merkezine gitmeyi kabul edecekti ya da Dr. Now’a tamamen veda edecekti. Rehabilitasyonu reddeden Angela, Dr. Now’ın yalan söylediğini iddia etmeye devam etti.

Pauline Potter

Pauline Potter, Ağır Yaşamlar’a katılmadan önce de ünlü bir kadındı. Adını 2011’de Guinness Rekorlar Kitabı’na “dünyanın en ağır kadını” olarak yazdırmayı başardı, birçok TV programına çıktı, yaptığı sansasyonel açıklamalarla sıkça haberlerde yer aldı. Dr. Now’ın yolunu tuttuğunda 300 kilonun üzerinde çıkan Pauline aslında kilo vermeye pek de istekli değildi. Çoğu zaman Dr. Now’ın “kilolarını biraz abarttığını” öne sürdü! Ameliyat olduktan sonra da yemek alışkanlığını bırakamadı. Ancak Şimdi Ne Yapıyorlar? bölümünde başarılı bir şekilde 150 kilo vermeyi başardı.

Cynthia Wells

32 yaşında tek başına 5 çocuk büyüten Cynthia, şişman olmanın yüceltildiği bir ailede büyümüş. Ancak liseye başladığında kiloları alay konusu olunca intihar etmeye teşebbüs etmiş. 300 kilonun üzerine çıkmasıyla küçük çocuklarının bakımına muhtaç kalan Cynthia, Dr. Nowzaradan’a başvurmaya karar veriyor. Cynthia, Ağır Yaşamlar tarihinin bir başka en inatçı karakterlerinden biri. Program sırasında Dr. Now’a sinirlenerek Houston’dan ayrılıyor.

Lisa Fleming

Lisa Fleming’i hatırlamayan yoktur. Kardeşinin cinayetine tanık olan Lisa, bu travmadan sonra alkol, uyuşturucu ve yemek bağımlısı oldu. 30 yıl içinde neredeyse 400 kiloyu bulan Lisa yatağa bağımlı hale geldi. Aşırı kilosu nedeniyle vücudundan kurtların çıktığını keşfeden Lisa, sonunda Dr. Now’a başvurmaya karar verdi. Ancak Dr. Now’ı dinlemek yerine eve geri dönüp eski alışkanlarına devam etti. Nowzaradan ise kurallara sadık kalmayan Lisa’yı programından çıkardı. Lisa 50 yaşında hayatını kaybetti.

LaShanta White

13 yaşında hamile kalarak anne olan LaShanta, zor bir çocukluk geçirerek mutluluğu yemekte buldu. 350 kiloyu bulan LaShanta’nın bakımını küçük çocukları ve annesi üstleniyor. Annesinin eleştirileri ile mücadele eden genç kadın, Dr. Now’ın diyet planı ile zor anlar yaşadı. Yeni diyet listesini kesinlikle kabul etmeyen LaShanta, hastane yatağına kızarmış tavuk saklarken yakalandı. İnatçılığı ve yemek yiyebilmek için her türlü yolu deneyen LaShanta bu listeye girmeye hak kazandı.

Steven Assanti

Steven Assanti’yi anlatmaya nereden başlasak? Etrafındaki herkesi manipüle eden Steven, istediği yemeği yemezse sinir krizine giriyor, gerekirse babasını dövüyor, kardeşi Justin’e psikolojik şiddet uyguluyor. Ağrı kesici bağımlısı olduğunu belirtmeden de geçmeyelim. Hatta kardeşi Justin’in ağrı kesicilerini bile çalmayı başardı. Steven, Dr. Now’ı öylesine delirtti ki, Nowzaradan eğer bu anlamsız davranışlarını sonlandırmazsa kendisini evsizler sığınağına bırakacağını söyledi.

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam