Doktor Çıbanım’ın tedavi ettiği en şaşırtıcı 14 vaka

Dikkat dikkat! Bu yazıda birçok rahatsız edici görsel yer almaktadır. Şimdi derin bir nefes alın ve Sandra Lee'nin 2. sezonda karşılaştığı en şok edici yumru ve çıbanları keşfedin.

1. Kulaklarında keloit olan Taylore

Taylore, 17 yaşında ve Elf kulaklarına sahip. Böyle söyleyince ne kadar şanslı gibi duyulsa da, hayatını çok etkilediğini söyleyebiliriz. 15 yaşında kulağının kıkırdağını deldirip sonradan küpesini çıkarmak durumunda kalmış ve birkaç ay içerisinde kulakları bu hale gelmiş.

2. Kafasında beyzbol topu büyüklüğünde bir yumruyla yaşayan Jose Servin

37 yaşındaki Jose, başlarda küçük olduğu için göz ardı ettiği bu yumrusunun ani bir şekilde ay ay büyüdüğünü ve gittikçe gözüne doğru indiğini söylüyor. Hem de sadece 2 yılda. Sokağa çıktığında insanlar gözlerini ondan alamadıkları için rahatsız oluyor ve evden çıkmamaya çalışıyor. O yumrunun içinden ne kadar çok şey çıktığına inanamazsınız.

3. Vücudu gizemli yumrularla dolu Ken

34 yaşındaki Ken Rustle, özellikle omuriliğinin üzerinde olmakla beraber sırtında ve göğsünde birçok irili ufaklı yumruyla yaşıyor. Daha kötü olansa artık kafasında da benzer yumruların belirmeye başlaması. Ergenlik çağında siyah noktalarla başlayan, kötü kokulu bu yumrular acaba ne?

4. Kafasında golf topu büyüklüğünde bir yumruyla yaşayan Josh (Epidermal Kist)

36 yaşındaki Josh, kafasındaki bu yumuşak ve peltemsi yumrunun bir bilye büyüklüğünde başlayıp hızla golf topu büyüklüğüne ulaştığını söylüyor. 19 yaşında geçirdiği ve ölümün eşiğinden döndüğü kazadan sonra, kafasını çarptığı yerde oluşmaya başlamış. Yumrusunu açtıktan sonra Dr. Lee’nin yapacak bir şey olmadığını söylemesinden çok korkuyor.

5. Sırtında gittikçe uzayan bir yumruyla yaşayan TJ (Pilomatrikoma)

30 yaşındaki TJ’in sırtında 5-6 yıldır büyüyen bir yumru var. Araba satış görevlisi olduğu için, gömleğinden her geçen gün daha da belli olduğunu ve alıcıları korkuttuğunu söylüyor.  Belli olmaması için birçok yöntem denemiş ama zaman içerisinde tahriş olduğu için canını acıtmaya başlamış. Ondan kurtulmak için şimdi Dr. Lee’nin hastanesinde. Dr. Lee ise daha önce böyle bir şey görmediğini ve zorlu bir operasyonun beklediğini söylüyor.

6. Yüzünde, boynunda, kollarında ve dirseklerinde bir sürü yumrusu olan Brittney. (Nörofibromatoz)

31 yaşındaki Brittney’nin bazen yumruları nedeniyle dirsekleri uyuşuyor, yüzündekilerin altında oldukça sert bir doku hissediyor, sıkmayı denediğindeyse içlerinden hiçbir şey çıkmıyor. Kendi ev tarifleriyle geçirmeye çalışmış fakat hiçbir zaman başarılı olamamış. Bazen kan akışını kesip düşmelerini sağlamak için yumrularını çok sıkı lastiklerle bağlamış ama bu da işe yaramamış. Kızına hamileyken başlayan bu süreç 9 yıldır daha da kötüleşerek devam ediyor. Gittiği doktorlardan sadece yapılacak bir şey olmadığını duyan Brittney, sonunda Dr. Lee ile buluşuyor.

7. Babasını da benzer semptomların ardından kaybeden Luis

Luis 43 yaşında. Sırtında Fred isimli bir yumrusu var. 7 yıl önce bezelye tanesi olarak başlayıp şimdi beyzbol topu büyüklüğüne ulaşmış ve Luis’in hareketlerini her geçen gün daha da kısıtlıyor. Büyük kızı en son dedesini de vücudundaki yumrularla görmüş, bu yüzden de babası için çok endişeli.

8. Sırtındaki büyük kalp şeklindeki kütlesiyle Barb

Barb 57 yaşında, kütlesiyle olan geçmişi ise 9 yıl öncesine uzanıyor. Tam omurgasının üzerinde olduğu için hareketlerini kısıtlıyor. Gecede 3-4 kere uyanmasına neden olacak ağrılara sebep olan bu kitlesi için Dr. Lee’de endişeli.

9. Yumrusu yüzünden emekliye ayrılan Bob (Elastofibrom dorsi)

Bob 61 yaşında ve sırtında acımasız sancılara sebep olan 2 yumrusu var.  Bu durum 36 yıldır postacılık yapan Bob’un işini yapmasına engel oluyor. Artık dayanamadığı içinse bu yıl emekli olmaya karar verip postacılığı geride bırakıyor. 10 yıl önce başlayan ve gittikçe artan bu durum için sonunda Bob bu işlerin piri Dr. Sandra Lee ile buluşuyor. Doktorumuz cevapları bulsa da, yardım edip edemeyeceği bol soru işaretli bir durum.

10. Gözlerinin etrafını saran yumrularıyla Hilda (Hidrokistom)

42 yaşındaki Hilda’nın gözlerinin etrafında yumrular var. Göz kırpmasının bile sorun haline geldiği bu durum 3-4 taneyle başlayıp yumru sayısının hızlıca artmasıyla dayanılmaz bir hale gelmiş. Onlardan kurtulmak için daha önce 3 defa ameliyat masasına yatsa da, 2 ay sonra artarak geri gelmişler. Umutsuzluğu depresyona dönüşmüş ve işini, evini her şeyini kaybetmesine neden olmuş. Şimdi son umudu Dr. Sandra Lee…

11. Kafasının ortasında pinpon topu büyüklüğünde bir yumruyla yaşayan Art (Steatokistoma)

Art, kafasında ilk şişlik belirdiğinde bir örümcek ısırığının neden olduğunu düşünmüş, fakat bu şişlik zaman içerisinde bambaşka boyutlara ulaşmış. Daha önce birkaç kez eline jilet alıp ayna karşısına geçmiş ama karşılaşacaklarından korkup neyse ki vazgeçmiş. Bugüne kadar hiç doktora göstermemiş çünkü doktorlardan aşırı korkuyor. Doktor korkusu Sandra Lee’yi bile zorlarken, günün sonunda bir operasyon daha mutlu sonla bitiyor. 

Doktor Çıbanım'ın birbirinden şaşırtıcı yeni bölümlerini buraya tıklayarak izleyebilirsin.

Kafasında irili ufaklı yumrularla yaşayan Brandon

27 yaşındaki Brandon’ın kafasındaki ilk kütleler dört yıl önce ortaya çıkmış ve saçını tararken fark etmiş. Birini aldırmış ama daha kalabalık bir şekilde geri dönmüşler. 5 ay sonra düğünü var ve düğün öncesinde onlardan kurtulmak istiyor. Brandon’ın korkusuysa bunların kanser olması. Şimdi söz Dr. Lee’de.

Kalçasında sert bir kütle fark eden Jess

Jess 26 yaşında ve 1 buçuk yıl önce kalçasında böyle bir şişlik yokmuş. Çatı katından inerken merdivenden kaymış ve kalçasını merdivene çarpmış. Kırık ya da yara olduğunu düşündüğü morluklar geçmeyince kocasının da desteğiyle doktora gitmiş ve doktorlar kan toplandığını ya da ur olduğunu söylemişler. Çocuk yapmayı düşünen tatlı çiftimiz, hamile kalmadan önce bu kütle her neyse ondan kurtulmak istiyor.

Omzunda kocaman ve ayrı bir uzuv gibi gözüken yumruyla yaşayan Leonard

Leonard 54 yaşında. Başlarda oldukça küçük bir boyutta olduğu için umursamadığı yumrusu, bir gün çalışırken yanlışlıkla sürtündüğü yaban gülünden sonra çığırından çıkmaya başlamış. Yarattığı acı nedeniyle günlük hayatını çok etkilediğini ve çok da kötü koktuğunu söylüyor. Doktorlardan ve hasta insanlarla bir arada olmaktan korksa da, artık Dr. Lee ile tanışmanın vakti geldi de geçiyor.  

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam