Doktor Çıbanım merak edilenleri yanıtladı

Sivilce sıkma videolarını izleyebiliyor mu? Nasıl ünlü oldu? Cilt bakım tavsiyeleri neler? Bir siyah nokta ne kadar büyük olabilir? Doktor Çıbanım, yeni sezon öncesi hakkında tüm merak edilenleri ve meslek sırlarını TLC ile paylaştı.

Doktor Çıbanım olarak kariyerinizde en öne çıkan an ne zaman oldu?

"Sanırım henüz en etkileyici anımı yaşamadım. Ancak uzun ve zorlu bir süreçten geçtim. 4 yıl önce paylaştığım videoların “şok edici” ve “iğrenç” bulunması sebebiyle neredeyse YouTube ve sosyal medya hesaplarım bloke ediliyordu. Son birkaç yılın en önemli anları YouTube üzerinde 1 milyon üzeri aboneye ulaşmam, her zaman hayalini kurduğum bir cilt bakım markamı kurmak ve TV şovum oldu."

Çok zorlandığınız bir vaka ile karşılaştınız mı?

"Tabii ki, bana danışan bazı hastaları farklı alanlarda uzmanlaşan doktorlara yönlendiriyorum. İnsanlar çok uzak yerlerden seyahat ederek benim onları iyileştirmem umudu ile geliyor. Ancak bir dermatolog olarak ciltteki hasarlarla ilgileniyorum. Eğer bir tümör, kemik-kas yapısında sorun ya da iç organları etkileyen bir durumsa yardımcı olamamam."

"Sivilce sıkma videolarını izleyemiyorum, bana göndermeyin!"

Bugüne kadar patlatmaktan en çok keyif aldığınız sivilce hangisiydi?

"Aslında sivilce ya da siyah nokta sıkılmasını izlemekten keyif alan biri değilim. Bana başka insanların dev bir sivilceyi patlattığı videoları göndermeyin, asla bakamıyorum! Ancak insanların bu görüntüler karşısında neden hipnotize olduğunu da çok iyi anlayabiliyorum. En çok sıkmayı sevdiklerim arasında dev siyah noktalar var."

Aslında hassas bir konuyla da ilgileniyorsunuz. Hastalarınızın kendilerini iyi hissetmesi ve rahat olması için ne yapıyorsunuz?

"İnsanlar genellikle cilt problemlerini utanılması gereken hastalıklar olarak görüyor. Cildimizdeki sorunları genellikle insanlardan saklamamız mümkün değildir. Herkese eşit davranmak bu noktada çok önemli, onlara normal olduklarını hissettirmek gerekiyor. Onlarla ailemden bir bireymiş gibi iletişim kuruyorum."

"Uyumak için beni izleyenler var."

Sivilce sıkma videoları sizce neden bu kadar popüler?

"Sanırım sivilce ya da siyah noktaları sıkma insanları mutlu ediyor! O ana tanık olmak endişeleri azaltıyor ve rahatlama hissi veriyor olabilir. Videolarımın sakinleştirici etkisinden dolayı birçok insan beni izleyerek uyuduğunu söylüyor. Bazıları ise bu videolar sayesinden yaşam enerjisi ve adrenalinle dolduklarını belirtiyor. Tıpkı bir korku filmi izlemek ya da rollercoaster’a binmek gibi!"

Sağlıklı bir cilt için önerileriniz nelerdir?

"Yaşadığınız bölgenin iklimini ve cilt tipinizi iyi bilerek ürünleri öyle alın. En iyi arkadaşınızın kullandığı ürünler sizin için en iyisi olmayabilir. Ancak her zaman güneş kremi kullanın. Nemli bir yerde yaşıyor ve yağlı bir cildiniz varsa aslında o kadar da nemlendiriciye ihtiyacınız yoktur."

Dermatolog olmaya nasıl karar verdiniz?

"Sanırım bunun için yetiştirildim. Babam da bir dermatologdu. Genç yaşta bu alanın içinde buldum kendimi. İçinde rekabet de olduğunu görünce tam bana göre olduğuna karar verdim."

Sizden randevu alabilir miyiz?

"Biraz zor olsa da alabilirsiniz. Uzmanlaştığım ve sadece benim yapabildiğim alanlarda hasta almaya devam ediyorum. Deri kanseri ameliyatı, bazı estetik ameliyatlar bunlardan bazıları. 15 yıl önce bu işe başladığımdan bugüne benimle olan uzun dönemli hastalarım var. Onları hala görmeye devam ediyorum. Randevu alma ihtimaliniz sorununuza bağlı olarak değişebilir. Eski bir hastam değil ve uzaktan geliyorsanız randevu almanız zorlaşır."

Biricik doktorumuz Doktor Çıbanım 2. sezon bölümleri ile her cuma tlctv.com.tr'de. Eski bölümleri izlemek için buraya tıklayabilirsin. 

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam