Bu Ben Miyim?'in yeni kahramanları ile tanışın

Bu Ben Miyim? 2. sezonuyla çarşamba akşamlar 22:30 TLC'de! Yeni sezondan etkileyici hikayeleri kahramanlarından dinliyoruz.

"Okulu bırakmak zorunda kaldım"

Yaşagül Hanım 41 yaşında, evli, 2 çocuk annesi ve İstanbul'da yaşıyor. Doğuştan bacaklarında ve ayaklarında eğrilikle doğan Yaşagül, çocukluğundan beri bunun psikolojik sıkıntısını yaşamış. Çocukluğunda kendisiyle dalga geçilmesine dayanamayarak okulu bırakmış. Bacağındaki ve ayaklarındaki şekilsizlikten kurtulmak isteyen Yaşagül'ün tek hayali düzgün bacaklara sahip olmak.

"70 yaşında gibi hissediyorum"

Yurtseven Hanım 44 yaşında, evli, İstanbul'da yaşıyor. İlk evliliğinden bir oğlu ikinci evliliğinden ise bir kızı var. Kızı Mira doğuştan kas hastası olarak doğmuş. Bebeklik döneminde yürüyemeyen Mira'nın ciddi tedavi süreçlerinden geçmesi gerekmiş. Annesi Yurtseven Hanım'ın da çabasıyla hastalığın büyük kısmını yenmiş. Ancak bu süreç içerisinde çok fazla yıpranan Yurtseven Hanım hem yüzündeki yorgunluğun gitmesini hem de burnunun yapılmasını ve daha genç bir yüze sahip olmayı istiyor.

"Sözümü tuttum"

Geçen sezondan da tanıdığımız Dilnoza Ankara'da yaşıyor, Geçtiğimiz sezon kendi çabalarıyla verdiği kilolardan sonra sarkan karnını yaptırmak için Bu Ben Miyim’e başvurmuştu. Bu sezon ise Doctor B’ye verdiği sözü tutarak 10 kilo daha veren Dilnoza, vücudundaki değişimleri tamamlayıp göğsünü yaptırmak istiyor.

"Benim adım kepçe değil"

8 yaşındaki Uygar kulakları nedeniyle akrabaları ve arkadaşları tarafıdan takma isimlerle çağırılıyor. Öz güvenini kaybeden Uygar operasyonla kulaklarının şeklini değiştirmek istiyor. Ailesinin tek isteği ise kendiyle barışık bir çocuk olması.

"Anneliğimi yaşayamadım"

28 yaşındaki, 2 çocuk annesi Dilek'in ergenlik çağından bugüne göğüsleri hiç gelişmemiş. Çocuklarını da emziremeyen genç kadın kendini hep eksik hissetiğini söylüyor. 

Sevda Gümüş'ün hayatı 2 yıl önce karın germe ameliyatı ile altüst oluyor. 4 ay açık yarayla geziyor, aylarca evden çıkamıyor. Vücudundaki izler çürümeye başlıyor. Bu duruma dur demek için, Sevda Hanım'ın eşi programa başvuruyor. Sevda Hanım, tekrar ameliyat olmaktan çok korksa da, bu haliyle yaşamak istemediği için eşiyle beraber çözüm yolu aramaya başlıyor.

“Sönmüş bir balon gibi hissediyorum” 

2 çocuk annesi 25 yaşındaki Esra Ateşli, göbek bölgesinde oluşan sarkmalar sonucu hayatının karardığını söylüyor. Yaşından büyük gösterdiğini düşünen Esra, 2014'teki haline geri dönerek hayatını karartan deformasyondan tamamen kurtulmak istiyor. 

"Nefesim yetmiyordu"

56 yaşındaki Gülten Sınar'ın bir gün merdiven çıkarken fazla kiloları nedeniyle nefesi tıkanıyor. Bu korkutucu andan sonra kilo vermeye başlıyor ve toplamda 50 kilo veriyor. Ancak bu kadar kilo vermesi vücudunda deformasyonlar yaratıyor. Günlük hayatını olumsuz etkileyen sarkmalarından kurtulmak istiyor. 

"Eski fotoğraflarımı yok ettim"

Tuğçe Dayanıklı göğüslerinin iriliği nedeniyle çocukluk yıllarını saklanarak geçirmiş. Bu sorunu vücudunda başka fiziksel rahatsızlıklara da neden olmuş. Kendini mutsuz ve özgüvensiz hisseden Tuğce, özgürlüğü elinden alınmış gibi hissettiğini söylüyor.

“Hep eksik hissediyorum”

Filiz Aktan’a 5 sene önce meme kanseri teşhisi konuyor.  Ameliyat ve tedavi sonrası kanseri yeniyor ancak memesinde yeniden bir şişlik fark ediyor. 5 yıl içinde 12 kez daha ameliyata giriyor ve 9 ay hastanede kalıyor. Bu acı dolu sürecin sonunda memsini ve ve meme ucunu kaybediyor. Eski sağlığına ve vücuduna kavuşmak isteyen Filiz Hanım, Doctor B’ye başvuruyor.

“Kimse yanımda görünmek istemiyordu”

24 yaşındaki Deniz, tüm hayatı boyunca kiloları ile mücadele ediyor. Çocukluk yıllarında kilolarını sorun etmese de lisede çevresinin acı eleştirileriyle karşı karşıya kalıyor. Sıkı bir diyetle, kimi zaman kendini aç bırakarak 95 kilo veriyor ama sorunları burada bitmiyor. Deniz kilo vermesiyle vücudunda oluşan sarkmalardan kurtularak hayata yeniden sarılmak istiyor.  

“Tüm fotoğraflarımı yırttım”

Çağla doğuştan gelen düşük göz kapağı nedeniyle çocukluğundan bugüne hiç fotoğraf çektirmiyor. Aynalara ve kameralara küsen Çağla, “Gözüne ne oldu?” sorusunda kaçmak için işini dahi bırakmış. Bebeklik fotoğrafı dışında yeni bir fotoğrafı yok. Hayatıyla yeniden barışabilmek için Doctor B’nin kapısını çalıyor.

Bu Ben Miyim? yeni sezonunda yeni hikayeleri ile her çarşamba TLC ve tlctv.com.tr'de

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam