20 yıldır çözülemeyen cinayetin gizemi

Sevil Atasoy ile People Dergisi Araştırıyor her cuma 22:30'da TLC ekranlarında olacak. Çözülmesi 20 yıl süren Mike Williams cinayetinin detaylarını Prof. Dr. Sevil Atasoy'dan öğreniyoruz.

Yangında kimlik tespiti

Yangın ölenin yüzünü ve parmak izlerini tanınmaz hale getirebilir. Kimliğini belirlemek üzere ölüm öncesi ve sonrasındaki çene-diş röntgenleri karşılaştırılır. Günümüzde DNA analizleri bu soruna kesin çözüm getirmiştir.

Yangında delil arayışı

Kundaklamada kullanılan hızlandırıcılar yangında yok olmaz. Kalıntıları mutlaka olay yerinde bulunur. Hiçbir yangında sıcaklık insan bedenini kül edecek kadar yükselmez. Dolayısıyla cinayet delillerini örtbas etmek mümkün değildir.

Mike Williams "her zaman garip şeylerin yaşandığı" yer olarak anılan Tallahassee'de bir sabah ördek avına çıktı ve bir daha geri dönmedi. 

Mike Williams kaybolduğu gün eğer geri dönseydi eşi Denisse ile 6'ncı evlilik yıldönümlerini kutlayacaktı. Arama çalışmaları ve polis tarafından yürütülen soruşturma sonucu Mike'ın boğularak öldüğüne kararı verildi. Ancak ortada bir ceset yoktu. 

Geride Mike'ın eşi ve henüz bebek kızı kaldı. Mike'ın her şeyi bırakıp kayıplara karıştığı da iddialar arasında yer aldı. 

"En yakınındakileri ne kadar iyi tanıyorsun?"

Mike Williams kaçtı mı? Kaçırıldı mı? Öldürüldü mü? En yakınınızda olanların karanlık sırlarını ne kadar iyi biliyorsunuz? Neredeyse 20 yıl sonra ortaya çıkan yeni deliller neleri değiştirebilir? Tüm soruların cevaplar Sevil Atasoy ile People Dergisi Araştırıyor'da... Bölümü buraya tıklayarak izleyebilirsin. 

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam