Bir temizlik bağımlısı asla bu noktaları es geçmez. İşte evinizdeki gizli kirli noktalar ?✨

Çöplerinizi her gün atıyor olabilirsiniz. Peki çöp kutunuzu belli aralıklarla temizliyor musunuz? Çöp kutunuzu kirden ve kokudan arındırmak için sık sık yıkamayı unutmayın.

Beyaz eşyalarınızı sadece taşınırken yerinden oynatıp, ortaya çıkan kirden dehşete mi düşüyorsunuz? Yılda en az bir kere buzdolabı, fırın gibi mutfak eşyalarınızı yerinden oynatarak çevresini temizlemeyi ihmat etmeyin.

Tıpkı ışıklarda olduğu gibi kapı kollarınızda da farkında olmadan kir birikir. Yine gözden kaçırılmaması gereken bir yer! Eliniz değmişken kapının üstünü ve pervazlarının da tozunu almayı unutmayın

Perdelerinizi bir kere asıp unutmak maalesef kabul edilemez! En azından yılda 2 kere yıkamanızı tavsiye ederiz. Perdenizin kumaşına göre yıkama talimatlarına uyun.

Çamaşır makinenizden kötü kokular yayılıyor ve kıyafetleriniz iyi yıkanmıyor mu? Çamaşır makinelerinin de temizlenmeye ihtiyacı vardır. Temizlik için beyaz sirke ve karbonat kullanabilirsiniz.

Her zaman unutulan bir mikrop yuvası daha! Nemli bir beze biraz ispirto damlatın bu iş tamam!

Evimizdeki belki de en çok dokunduğumuz noktalardan biri ışıkların açma-kapama düğmeleri... Hal böyle olunca da tam bir bakteri yuvası! Arada bir de olsa şöyle bir üzerini silmek iyi gelebilir.