Çoğu masal, zaman içinde olaylar hafifletilerek ve masumlaştırılarak anlatılmış. Fakat bazı masallar ilk yazıldığında biraz ağırmış Gelin, bu masalları inceleyelim.

Külkedisi

Grimm Kardeşler’in kağıda geçirdiği versiyonda Külkedisi’nin üvey kardeşleri prens ayakkabı ile kapı kapı gezerken ayakları ayakkabıya sığsın diye parmaklarını kesiyor. Bu nafile çaba yeterli olmuyor ve prens ile Külkedisi evleniyor.

Peri masallarının gerçek sonları 

Rapunzel

Hepimiz Rapunzel’in uzun saçları sayesinde Prensin kuleye çıktığı ve onu kurtardığı hikayeyi biliriz. Fakat asıl versiyon biraz farklı. Prens, Rapunzel’i bulamayınca kendini kuleden atar. Düştüğünde gözüne giren çalılar yüzünden kör olur ve yıllarca tek başına ormanda yaşar. Rapunzel en sonunda prensi bulur ve gözyaşları ile onu iyileştirir.

Peri masallarının gerçek sonları

Kırmızı Başlıklı Kız

Charles Perrault’nun yazdığı orijinal versiyonda Kırmızı Başlıklı Kız’ımız maalesef kurda yem oluyor. Pek de çocuklara anlatılacak bir versiyon değil!

Peri masallarının gerçek sonları 

Peter Pan 

J.M. Berrie’nin kaleme aldığı hikayede, Peter Pan aslında biraz haşarı bir çocuk. Korsanlarla kavga etmekle övünüyor ve diğer çocuklara kötü davranıyor.

Peri masallarının gerçek sonları 

Pamuk Prenses

Kötü Kraliçe Pamuk Prenses’e zehirli elmayı yedirmeye çalışır kısmını hepimiz biliriz. Fakat Grimm Kardeşler’in yazdığı versiyonda Prens, Pamuk Prenses’in elmayı yemesine engel olduktan sonra evlenirler. İntikam almayı akıllarına koyan ikili Kraliçe’yi öldürür.

Peri masallarının gerçek sonları

Haftanın tüm filmlerine gözat,

 

İNTİKAM ATEŞİ

11 Nisan Pazartesi 19.30

Başrolünde Vin Diesel’ı izlediğimiz yapımda Sean Vatter isimli FBI ajanı azılı bir uyuşturucu çetesinin liderini yakalar. Hapse giren liderin ardından örgütün başına geçen Diablo isimli suçlu Vatter’ın eşini öldürür ve aralarında büyük bir savaş başlar.

Peri masallarının gerçek sonları

PAMUK PRENSES VE AVCI 

12 Nisan Salı 19.30

Kraliçe Ravenna, Pamuk Prenses'i öldürmesi için bir avcı olan Eric'i ormana gönderir. Avcı ise Pamuk Prenses'i onu öldürmek yerine onun koruyucusu ve akıl hocasına dönüşür.

Peri masallarının gerçek sonları

MİRAS

13 Nisan Çarşamba 19.30

TV’de ilk kez yayınlanacak filmde, güçlü bir ailenin büyüğü ani bir şekilde öldüğünde eşi ve kızı hayatlarını mahvedebilecek kadar şaşırtıcı bir gizli miras olduğunu öğrenir.

Peri masallarının gerçek sonları

15 DAKİKA

14 Nisan Perşembe 19.30

Başarılı cinayet masası dedektifi Eddie Flemming ve itfaiye şefi Jordan Warsaw New York sokaklarında iki caniye karşı amansız bir mücadeleye atılır. Suçlular, medya ilgisini kendi lehlerine kullanmaya çalışır.

Peri masallarının gerçek sonları

AKILLI OL

15 Nisan Cuma 19.30

Steve Carell’in canlandırdığı Ajan Smart, KAOS isimli suç örgütünün planlarını bozmakla görevlidir. Teşkilatın kumanda merkezi saldırıya uğrayıp ajanların bilgileri ifşa olduktan sonra kimliği hala gizli kalmış tek ajan olan Anne Hathaway’in hayat verdiği Ajan 99’la çalışmak zorunda kalır.

Peri masallarının gerçek sonları