Toprak yerken öldü

Toprak yemekten hoşlanan Sheila’nın bu davranışı stresle baş etme yöntemi olarak değerlendiriliyor. Ne kadar masumane bir bağımlılık değil mi? Komşusu Martin’in organik toprağına dadanan Sheila, Martin’in gübre olarak kendi atıklarını kullandığından bir haberdi. Sonuç olarak Sheila koli basilinin öldürücü türlerinden birine yakalandı. Ateşi çıkmayınca basit bir grip olduğunu sanan Sheila’nın koli basili sindirim organlarını sardı. Böbrekleri iflas etti ve bir  haftanın sonunda hayatını kaybetti.

Okuyan herkesi şaşırtan en garip ölüm hikayeleri

Kendi sonunu hazırladı

Kendini şifacı olarak tanıtan Perry, aslında bir dolandırıcıdır. Seyircileri etkilemek için içi su dolu vaftiz küvetine giren Perry, eline mikrofonu aldı ve bir anda elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti. Perry’nin sonundan sorumlu kişi ise Perry’den başkası değil. Dolandırıcı rahip, toplantı öncesi mikrofondan gelen sesten rahatsız olmuş, fişin toprak hattını kesmişti.

Okuyan herkesi şaşırtan en garip ölüm hikayeleri

Dikkat gülle!

En kötü kabusunuz Chester ile tanışın. Bir lisede hademe olan Chester, genç kızları gizlice gözetliyor. Chester çim hokeyi oynayan öğrencilerin görüntüsünü çekerken, sahanın diğer tarafında gülle antrenmanı yapanları gözden kaçırdı. 4 kiloluk metal top bir anda öğrencinin elinde kaçarak hademinin kafasıyla buluştu.

Okuyan herkesi şaşırtan en garip ölüm hikayeleri

O salatayı yemeyecektin

Vahşi doğada hayatta kalma programlarından etkilenen Bobby, kendini ormana attı ve doğada ne bitki görürse yemeye başladı. Cahilce hazırladığı karışık orman salatası kaçınılmaz bir ölümü de beraberinde getirdi. Zehirli bitkileri karıştırarak kendine adeta bir ölüm kokteyli hazırladı. Bobby’nin zakkum, yüksük otu ve ağıotu sonu oldu.

Okuyan herkesi şaşırtan en garip ölüm hikayeleri

Yılanın öcü

Müzisyen erkek arkadaşını apar topar evden kovan Tina, evcil yılanına sahip çıkmış. Sahibine sadık kalan boğa yılanı ise Tina’nın sonunu getiriyor. Tina’nın boynundayken düşmekten korkan boğa yılanı boynuna sıkıcı dolanıyor. Ancak Tina bu tehlikeden kurtularak yılanı da evden atmaya karar veriyor. Sokağa düşen yılan ise eve girmenin bir yolunu bulup havalandırma deliğinden içeri giriyor. Evde ısıtıcıyı açan Tina bir anda fenalaşma başlıyor ve ölüyor. Neden mi? Gazlı ısıtıcı çalışırken ortaya zehirli karbonmoniksit gazı çıkar bu gaz tahliye borusu ile dışarı atılır. Ancak bu boru evden atılan yılan tarafından tıkanınca evin içine dolan zehirli gazla Tina can verdi.

Okuyan herkesi şaşırtan en garip ölüm hikayeleri

Meyve sıkacağı artık dayanamadı

70 yaşındaki ihtiyar delikanlı Ted tam bir spor ve sağlıklı yaşam tutkunu. Yapılı vücudunu steroidlere borçlu olan Ted’in hayattaki bir diğer tutkusu ise katı meyve sıkacağı… Yıllarca Ted’e hizmet eden makina kablosunun kısa devre yapması sonucu fazla ısındı ve birden patladı. Makineden yoğun bir duman çıkarken bu sırada Ted ölmüştü. Burada görünmeyen detay, makinenin patlamasıyla içinden fırlayan keskin bıçak. Bıçak doğrudan Ted’in şah damarını kesti.

Okuyan herkesi şaşırtan en garip ölüm hikayeleri

Tat kaçıran yemekler

Zenginlerin evinde hizmetçilik yapan Marry’nin hiç beklenmedik bir cinayet silah var: Bakteriler. Tifolu Marry adıyla tanınan bu kadın, salmonella tifosu taşıyan ilk sağlıklı birey olarak kayıtlarda geçti. Bu hastalık Marry’nin günlük hayatını etkilemiyor ancak virüsü başkalarına aktarabiliyordu. Marry ise bu hastalığından habersizdi. Yemek hazırlarken bakterileri farkında olmadan ev sahiplerine aktarıyordu. Ev sahipleri ise her şeyden bir haber son yemeklerinin tadını çıkarıyordu. Sağlık ekipleri Marry’i yakalayana kadar 53 kişiye teşhis kondu. 6 yıl karantinada yaşadı.

Okuyan herkesi şaşırtan en garip ölüm hikayeleri

Ölümün Bin Türlü Hali program sayfası için buraya tıkla!