Küçük evde yaşamanın 7 avantajı

Yüreğinin götürdüğü yere gitmeye hazır mısın? Seni yükselen trend ufak tefek evlerde yaşamaya ikna edecek 7 harika öneri derledik.

1. Küçük ama hayalindeki mutfak

Bu ufak evlerde küçük bir mutfağın olacağı fikrine kendini alıştırman lazım. Ancak küçük bir mutfağın yapım masrafı da daha az olacağı için istediğin malzemelere daha çok yer verebilirsin. Masif dolap kapakları ya da mermer bir tezgah...

Ayrıca alandan en doğru şekilde yararlanmak için birçok yaratıcı saklama çözümleri de seni bekliyor. 

2. Romantik yatak odaları

Şöyle bir manzaraya kim uyanmak istemez?

Gece yıldızları seyredin, sabahları güneşi selamlayın...

3. Yaratıcı mobilya tasarımlarına yer açın

Alanınız ufak tefek olunca her noktayı değerlendirmek büyük önem taşıyor. Koltuktan dönüşen kitaplık, merdivenden çıkan kesme tahtası... Yaratıcılık sınırlarını zorlayan tasarımlara hazır ol!

Gereksiz ve yer kaplayan eşyalara kesinlikle yer yok! "Bir gün lazım olursa" fikrine veda etmen şart. Her parça yerine ve ölçüsüne göre olmalı.

4. Ahşap malzemelerle evinize sıcaklık katın

Ufak tefek evler, mobil olması ile en çok öne çıkıyor. Dayanıklı ve sağlıklı olması açısından yapımında genellikle ahşap malzeme tercih ediliyor. 

Özellikle ahşap merdivenler bu evlerin olmazsa olmazı...

5. Banyo değil adeta SPA

Küçük ev diye banyoyu unuttuğumuzu düşünme sakın. İhtiyaçlarına göre hayalindeki banyoyu tasarlamak mümkün. 

5. Doğal ışık hep sizinle

Genellikle geniş ve bol pencereye sahip olan bu evler gün boyu aydınlık sunuyor. Klasik evlerde ısı ve enerji kaybını önlemek için pencerelerden kaçınılırken bu evlerde metrekare küçük olduğu için pencerelere bol bol yer veriliyor.

Şurada kahvaltı yaptığını bir hayal et mesela....

Peki manzaraya karşı terasta bir şeyler içmeye ne dersin?

7. Özgürsün!

Gelelim en önemli maddeye: Özgürlük! Hem yüreğinin hem evinin götürdüğü yere istediğin zaman gidebilirsin. Ufak bir evde yaşamanın bundan daha iyi başka ne avantajı olabilir?

Daha fazla ilham için TLC'de seni bekliyoruz! Ufak Tefek Lüksler için buraya  Ufak Tefek Evler için buraya tıklamayı unutma! 

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam