Kesişen Umutlar: Bulgaristan’dan Burdur’a uzanan umut hikayesi

TLC’nin yeni programı Kesişen Umutlar, birbirini hiç tanımayan, böbrek yetmezliği sonucu hayallerini yaşayamayan 2 insanı bir araya getiriyor. Çapraz nakil için birbirine umut olan aileler hayatlarına yeniden sarılabilecek mi?

Kesişen Umutlar’ın ilk kahramanı 55 yaşında, emekli polis Doğan Taşkesen... Doğan Bey, 10 yıl önce tansiyon nedeniyle böbreğini kaybediyor, 9 yıldır ise annesinin böbreği ile hayata tutunmaya çalışıyor. Ancak bu nakil beklendiği gibi geçmiyor, ameliyat sonrası enfeksiyon kaparak 13 günde 11 ameliyat oluyor.

Aile tüm bunların üzerine,  2 yıl önce 17 yaşındaki oğullarını trafik kazasında kaybediyorlar. Nakil olan böbreğinin çalışma oranı ise yüzde 11’e düşüyor.

"Benim olan her şey eşimin"

Eşi Nurdan Hanım tek nakil adayı “Benim olan her şey eşimindir” diyor ancak kan uyuşmazlığı nedeniyle nakil gerçekleşmiyor. 

Çapraz nakil için Profesör Doktor Murat Tuncer ve ekibine başvuran çiftin umudu Bulgaristan'dan bir aile oluyor.

Umutlar İstanbul’da kesişiyor

Son dönem böbrek yetmezliği tanılı Tsretana Vladimirova Nikolova 32 yaşında 1 çocuk annesi. Annesinden nakil olmak için Bulgaristan’dan İstanbul’a geliyor. Testler sırasında annesinde meme kanseri tespit edilince nakil iptal ediliyor. Bu kez kardeşi Neli böbreğini vermeye karar veriyor. Çapraz nakil umudu Burdur’dan, Doğan Bey’den geliyor.

Birbirini tanımayan 2 yabancı Doğan Bey ve Tsretana ailesiyle birlikte İstanbul’da buluşuyor. Neli Doğan Bey’e, Nurdan Hanım Tsretena’ya böbreğini vermek için test aşamasına başlıyor.

Kesişen Umutlar’ın ilk bölümünde 2 ailenin etkileyici hayata tutunma hikayelerine tanık olacaksınız. İlk bölüm 5 Eylül Perşembe 21:30’da TLC’de. Tanıtımı izlemek için buraya tıklayın.

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam